Českomoravská vrchovina patří mezi často navštěvované destinace naší krásné země. Milujete přírodu, kopce a skály? Pokud ano, tak se zaručeně musíte vypravit do oblasti Žďárských vrchů. Nezáleží na tom, jestli si rezervujete pobyt, nebo vyrazíte jen na jednodenní výlet. Autem se dopravte jen k ubytování, nebo blízko k místu, které chcete prozkoumat.
 kameny v řece
Žďárské vrchy je totiž nejlepší projít pěšky nebo projet na kole. V místní krajině najdete spoustu nádherných lesních cest a malých cestiček, na kterých auta nepotkáte. Přemýšlíte, jestli vyrazit na den, víkend či týden tak, abyste se tam po dvou dnech nenudili? Tak na tohle vůbec nemyslete. Tato oblast Vysočiny vám totiž nabídne nespočet úžasných míst a skalních vyhlídek. Podívejme se teď na ty nejkrásnější místa, která můžete kdykoli navštívit.
 

Malinská skála s dokonalým výhledem

Najděte si na mapě hezkou, malou obec Samotín. Když jí projedete, lesní cesta vás zaveze až k Malinské skále. Jedná se o nepřehlédnutelný skalní vrchol a zároveň je to také přírodní památka. Dosahuje výšky 20 metrů a najdete ji na hřebeni směrem od Devíti skal na východ na Dráteníčky. Výstup na ni není tak náročný a věřte, že výhled stojí za to. Uvidíte nejen masiv Devíti skal, ale především rozlehlé lesy, louky, pastviny a malé vesničky roztroušené po okolí.
 děčínská vrchovina

S radostí na Devět skal

Od Malinské skály je to na Devět skal skutečně jen kousek. Záleží pouze na vás, jestli si budete chtít udělat kratší či delší okruh. Buď můžete jet či jít přímo na Devět skal, anebo si zajet k rybníku Medlov a vidět i Žákovu horu. Počítejte ale s tím, že je to 48 kilometrů. Právě Devět skal je nejnavštěvovanějším přírodním úkazem v této lokalitě. Tvoří je skutečně devět velkých skalních věží, které jsou doprovázeny dalšími menšími.Nejvyšší bod dosahuje 836 metrů, ale počítejte s tím, že zde potkáte spoustu turistů, protože se na vrchol sbíhá hned několik turistických stezek.
 
Na výběr toho ale máte samozřejmě mnohem víc. Navštívit můžete také Drátenickou skálu zvanou Drátník či Dráteničky s nadmořskou výškou 775 metrů, Fryšavský kopec i Žákovu horu.