Internet dnes hýbe světem, ve všech oborech. Ani knihám se to nevyhnulo. Ať se jedná o ty elektronické, nebo klasické papírové. Kde všude na internetu najdete knihy?
·         Elektronická knihkupectví
Na internetu můžete narazit na různá knihkupectví. Dělí se v podstatě na tři druhy eshopů s knihami. První se věnuje pouze prodeji klasických papírových knih, které zasílá poštou domů, druhé prodává elektronické knihy do čteček, nebo jiných elektronických zařízení, třetí typ elektronických knihkupectví jsou vlastně kompromisem mezi obojím. Většinou poskytují obě varianty, tam kde to jde. Elektronické knihy, které si zakoupíte, si můžete jednoduše stáhnout, nebo si nechat zaslat přímo do zařízení.
četba na pláž
·         Databáze knih
Takzvaná databáze knih je český web, který se věnuje knihám, jak těm klasickým, tak elektronickým. Jak již napovídá název, jedná se o jednoduchou databázi knih, které můžete nadále přidávat. Obsahuje i ještě nevydané knihy, naprosté novinky a také starou klasiku. U každé knihy můžete po přečtení jednoduše přidat hodnocení a napsat komentář, s vaším názorem. Databáze nabízí evidenci přečtených knih – prostě si každou přečtenou knihu označíte jako přečtenou a máte přehled o tom, co čtete, kolik toho přečtete a jak dlouho vám to trvá.
·         Diskuze a fóra
Diskuze a fóra o knihách probíhají na různých fórech. Velká část je jich právě i na databázi knih, kde uživatelé diskutují o tom, jaké knihy čtou, získávají inspiraci na další čtení a povídají si o knižních postavách. Diskuze jsou různé, v podstatě můžete narazit na cokoli, co potřebujete vědět.
knižní romance
·         Bazary
Bazary jsou rozesety všude. Jedná se jak o klasické bazary s ostatními věcmi, kde se nachází i knihy, speciální bazary s knihami, internetové antikvariáty, skupiny na facebooku, zaměřené na prodej a nakupování knih, které si uživatelé sdílí mezi sebou. Často také knihy putují poštou, jsou vyměňovány, darovány, půjčovány… Svět internetu je prostě hodně rozvětvený.