Pokud jedete na dovolenou, je třeba zajistit základní péči, úklid a podobně. Pokud máte vše, vydáte se odpočívat, poznávat a bavit se. Běhen dovolené můžete zhřešit, jít do restaurace a vykašlat se na vaření jídla. Ovšem je třeba, abyste si hlídali, kolik dáváte peněz, abyste se nevrátili domů a nezjistili, že nemáte žádné peníze.
zlatá kasička
            Je třeba si svou dovolenou řádně rozplánovat. Divili byste se, jakou svobodu vám dá plán. Možná to nezní příliš logicky, ale je to tak. Památky, které chcete navštívit, si naplánujete na daný čas spolu s tím, jak se tam dopravíte a kde se najíte. Díky tomu, že vše budete mít časově rozvržené, získáte ze zbytku času volno na cokoliv. Pokud však plán mít nebudete, shánět na poslední chvíli potrvá déle, a nakonec to možná ani pořádně nestihnete. Snažte se při plánování myslet realisticky a nepřeceňovat své síly. Naopak si vytyčte, co chcete opravdu stihnout a co kdyžtak můžete přesunout či vyškrtnout. Nějaký ten čas se najít může a proč jej právě nevyužít na nějakou krásnou kavárnu?
            Na svou dovolenou si určete jistý budget. To znamená, že dle přibližných útrat si určete částku peněz, kterou nepřekročíte. Je to mnohem jednodušší, než vše propočítávat, nebo naopak, nepočítat vůbec nic. Není to o tom se hlídat a neužívat si dovolenou, jen si můžete užívat, ale mít vše pod kontrolou. A pak návrat do běžného života bude snadný a bezproblémový.
kavárna v řecku
            Nesnažte se si nic nalhávat a klidně si k budgetu přidejte peníze například na suvenýry, nebo dražší oběd. Rozmazlit se není trest, jen je dobré si to ohlídat. Nakonec byste propadli nákupové horečce a donesli každému suvenýr. Sice krásný, ale vaše peněženka by se již netřásla a účet vykazoval nulu. Jaký by to byl pocit vrátit se v tomto stavu po nádherné dovolené? Zbytek měsíce budete také muset přežít, nezapomínejte na to.