Jižní Morava patří mezi ty nejoblíbenější kraje v České republice. Není se čemu divit, tyto končiny nabízí toho tolik, že se sem každý rád vrací, a to třeba několikrát za rok. Největší obliba tohoto kraje je však pochopitelně při letních měsících, neboť nejvíce vyniknout přírodní a kulturní krásy, které je zde možné najít. Stačí si uvědomit, kolik zajímavostí je možné najít v samotném Mikulově. Není to jenom zámek, který hraje roli dominanty města, ale je to také ikonický Svatý kopeček, osvěžující jeskyně na Turoldu nebo v neposlední řadě také Kozí hrádek či nedaleké československé opevnění. Každá z těchto pamětihodností je cílem turistů, kteří se do Mikulova vydávají. Přitom rozhodně nejde jenom o české turisty, které byste zde mohli najít. Užívat si dovolené sem jezdí i turisté z ciziny, z čehož plyne opravdu mnoho zajímavých možností hotelů v Mikulově, které je možné využít.

mikulov

Poznejte něco jiného, než je typické

Česká republika skrývá opravdu spoustu krásných míst, a to nikoliv jenom na Moravě. Ačkoliv není v silách každého objevit naprosto vše, můžete poznat alespoň to nejlepší. I to však naleznete právě na Moravě, přičemž Mikulov to nebude. Budou to okolní vesničky, které ve vás zanechají opravdu hluboké dojmy, a to nikoliv svou malebností, ale také vinnými sklípky, které nenajdete na žádné mapě na internetu.

Objevovat je zkrátka to, co byste měli v těchto končinách dělat. Je sice báječné poznat ty nejznámější památky, vinné sklípky nebo třeba přírodní úkazy, ale když se toho nebudete bát, můžete si z jižní Moravy odnést mnoho krásnějších vzpomínek, než mají všichni ti, kteří se sem vydají.

hrad

Nad vším stojí ubytování

Pokud se už začínáte připravovat na jižní Moravu, dějte si záležet na výběru ubytování. Právě to se stává častým důvodem, proč lidé z určité oblasti odjíždění nespokojení. Proto je lepší se takové situaci vyhnout.