Na začátku zvolna

Spousta z nás chce mít všechno hned. Chceme hned vidět výsledky, velký posun, chceme po pár dnech zvedat obrovské váhy a nejlépe vydržet běhat desítky kilometrů. Ale tak to prostě nefunguje. Musíte začít pozvolna a přizpůsobit se tomu, že vaše tělo není třeba na tento tip aktivity, nebo dokonce vůbec na žádné cvičení zvyklé. Paradoxně pokud začnete zvolna, uvidíte výsledky mnohem dříve. Zlepší se vám fyzička, bude se vám měnit postava. Sestavte si plán, kterého se držte a uvidíte, že každý týden vydržíte o kousek víc než ten minulý. Pokud uvidíte pravidelný posun, budete mít motivaci pokračovat.

běhání

Najděte si to, co vás baví

Tohle je mnohokrát omílaná rada, ale skutečně funguje. Najděte si takové cvičení, které vás baví. Pokud ze srdce nenávidíte běhání, můžete ho zkusit, ale pokud se nic nezmění, jak dlouho myslíte, že vám vydrží motivace, když se budete muset několikrát do týdne nutit k tomu, co vlastně nechcete dělat? Dnes existují stovky druhů cvičení, takže si vybere opravdu každý.

Skupinové lekce nebo osobní trenér

Pokud máte pocit, že to sami nezvládnete, zkuste skupinové lekce cvičení, nebo si zaplaťte osobního trenéra. Pokud trenérovi zaplatíte více lekcí dopředu, nebo si předplatíte několik lekcí, určitou motivací pro to jít do toho, budou pro vás i peníze. Poznáte nové lidi, změníte prostředí a pod odborným vedeným je dost pravděpodobné, že si cvičení oblíbíte. Navíc se vyhnete možnému zranění a nesprávnému provádění cviků.

cvičení

Odměňte se

Po dosaženém úspěchu se odměňte. Nemusí se jednat jenom o to, že zhubnete nějakou váhu, ale odměňte se například za to, že celý měsíc zvládnete dodržovat svůj tréninkový plán. Neměli byste se ale odměňovat jídlem. Ideální je, pokud se i vaše odměna bude týkat cvičení. Za odměnu si třeba dopřejte uvolňující masáž svalů, zaplaťte si lekci úplně nového cvičení, které vás láká, nebo si kupte nějaký nový cvičební úbor, například pro dámy nějaké pohodlné legíny na cvičení.