Betonové ploty v Pardubicích se na Internetu prezentují mimo jiné i v podobě fotografií. Stačí nasnímat oplocení z několika úhlů pohledu a máte naprosto dokonalou vypovídající reklamní kampaň, která hovoří i beze slov. V podstatě ani žádná slova nepotřebujete, protože vidíte, že plot stojí, a že pravděpodobně ani v nejbližších dnech nespadne, ostatně to je jeho základní předpoklad, jinak by se tento defekt rychle mezi lidmi rozšířil a betonové ploty by přestali lidé kupovat.

cihlová zeď

Co zcela jistě upoutá vaši pozornost, je jeho vzhled. Plotové desky i sloupky se odlévají do tvarových forem s různými povrchovými vzory a odlitky mají několik základních barevných odstínů, mezi nimiž si nepochybně vyberete ten, který vám vyhovuje. Oplocení může barevně ladit s okolím, ale výraznější, a možná i hezčí, je pokud jsou desky a sloupky vůči okolí kontrastní. Zajímavé řešení může být například okrový plot vůči svěže zelené ploše trávníku. Dalším zajímavým prvkem je střídat jednotlivé plotové desky mezi sebou ve dvou barvách, jako šachovnicové pole, tehdy plot zaujme pozornost u každé nemovitosti a v každém terénu.

betonový plot

S betonovými ploty se váže pozitivní zkušenost zákazníků, co se týče příznivé rychlosti výstavby, nízkých nároků na údržbu a dlouhé životnosti. Plot se staví podobně, jako si děti hrají se stavebnicí, jednotlivé díly do sebe zapadají jako mozaika, ovšem za předpokladu, že se díla ujímají profesionálové, patřičně vybavení technickými prostředky. Jde totiž o to, že plot rychle přibývá pouze tehdy, máte-li k dispozici kladkostroj nebo autojeřáb pro zvedání desek do výšky a usazování do drážek mezi sloupky. Každá z desek váží více, než sedmdesát kilo a nemůžete ji jen tak zvednout nad hlavu jako pírko, a to ani ve dvou lidech ne. Možná byste to zvládli, ale pokud vás čeká plot o délce dobrých šedesáti metrů a výšce dvou a půl metru, bude to soumarská dřina, kterou také můžete odnést na zdraví.