Někteří lidé lamentují a mnohdy i sprostě nadávají, jakmile jim připomenete jejich nedávné stěhování. Samozřejmě plně chápeme, že stěhování v Praze může být poměrně obtížnou životní fází, ale pokud se nad tím zamyslíte do hloubky, zjistíte, že v řadě případů si za to mohou lidé sami. Kupříkladu tím, že začnou balit věci příliš pozdě, zkomplikují situaci poškozením nábytku při jeho demontáži, zapomenou zajistit pro stěhovací vozy parkovací místo, neopatří si včas dostatečný počet balicího materiálu anebo zapomenou na nějaký důležitý administrativní úkon, například v souvislosti se změnou adresy trvalého pobytu.

krabice na stěhování

Co jim však také může značně ztížit celý proces stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, je nevhodné datum a hodina. Jaký vliv má výběr ideální doby stěhovacího procesu?

Měsíc v roce – někteří lidé se rádi stěhují v létě, kdy je teplo, ovšem máme pro vás lepší tip. Výhodnější je jaro a podzim, kdy se teploty pohybují jen mezi 18 a 20 stupni Celsia, což je ideální pro fyzickou námahu. Pokud se budete totiž stěhovat při teplotách nad 23 stupňů Celsia, bude vám horko a budete brzy unavení.

Den v týdnu – dalším rozhodujícím faktorem k úspěchu je vhodný den v týdnu. Nejvíce stresující dny očekávejte v pondělí a v úterý, kdy je mnoho lidí vystaveno pracovnímu náporu, bývají nervózní a nevrlí, protože do konce pracovního týdne je stále daleko. Zároveň vzrůstá provoz na silnicích a zbytečně by se vám komplikoval průjezd např. kolonami vozidel.

plyšová hračka v krabici

Nejvýhodnější je naopak čtvrtek nebo sobota. V sobotu je poměrně slabý provoz a ještě lepší je to ve čtvrtek, kdy s vědomím blížícího se víkendu se lidé více zklidní a lépe snáší i pracovní prostředí.

Vhodná hodina – nemáte-li problém dříve vstávat, využijte brzkých ranních hodin, anebo velmi pozdních nočních hodin, tedy konkrétně mezi třetí a pátou hodinou ranní. Tehdy je téměř zaručené, že venku nikoho nepotkáte, že vás nikdo nebude zdržovat trapnými výstupy, a že vše půjde rychle a hladce.