Ostrov je jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Slovo Réunion je francouzsky “shledání“. Jsou zde k vidění sopky, stovky vodopádů a krásná tropická příroda. Oproti Havajských ostrovů nebo vedlejšího Mauricia, tady nenajdete pláže, velké hotely ani all inclusive resorty. Réunion není destinace pro odpočinek a plážové povalování. Na ostrově můžete procházet pralesy, slézat vulkány, kochat se krásou vodopádu

Piton des Neiges je nejvyšší hora, která měří 3 070 metrů. Výstup na ni trvá asi dva dny. Vaše cesta na tuto horu začne v městečku Cilaos, druhý den dojdete akorát na východ slunce na vrchol hory.

Piton de la Fournaise je aktivní vulkán, tyčí se do výšky 2 631 metrů a fascinuje nás vrcholovým kráterem o průměru jednoho kilometru. Doporučuje se vyrazit velmi časně, východní svah sopky totiž patří k nejdeštivějším místům na světe a pršet zde začíná v poledne.

Centrum kaňoningu najdeme v městečku Cialos. Trou de Fer. Je považován za jednu z nejtěžších kaňoningových túr na světě.

Na své si přijdou i milovníci cyklistiky. Jednou z nejoblíbenějších tras je sjezd z hrany Maido. Trasa měří 35 kilometrů, začíná ve výšce 2 200 metrů a končí u moře. Nezapomenutelný zážitek.
ostrov réunion

Zajímavosti: zdejší léto je horké a deštivé. Trvá od prosince do dubna. Zima panuje od května do listopadu, kdy se pohybuje teplota kolem 22 stupňů.

Domluvíte se zde především francouzsky, anglicky opravdu jen málokde.

Réunion je celkem bezpečná země. Malý výskyt tropických onemocnění. Hrozbou zde jsou žraloci, kteří mají u zdejšího pobřeží na svědomí několik lidských životů.

Co se týče ubytování, tak velké hotely najdeme pouze v blízkosti jediné laguny u města St-Gilles-Les-Bains. V horách a ve vnitrozemí najdeme pouze malé hotýlky, penziony a horské chaty.