Máte dítě ve věku okolo tří let? Tak to určitě řešíte nejeden z těchto problémů.

Nástup do školky.

Většina maminek je doma na rodičovské dovolené do tří let věku dítěte. A pak to nastane. Ranní vstávání s budíkem, snídaně, oblíknout a tady už dítě začíná tušit, že se nejde na procházku, ale jde se do školky.

školka

Asi každé dítě si projde fází, kdy do školky nechce. Někdy je to při začátku docházky do školky a někdy se dítě do školky zprvu těší, a období odporu ke školce přijde třeba až po roce.

Dalším problémem může být, když dítě odmítá jezdit v kočárku a chce chodit výhradně po svých nebo jezdit na odrážedle, takže necháte doma kočárek, ale dítě se na hřišti unaví a domů nesete dítě v náručí a v ruce držíte hračky na písek a odrážedlo. Na kratší cesty, na hřiště, do školky, do obchodu je velmi přínosný kočárek golfky zelenazirafa.cz. Skládací lehký kočárek, bez pevné opory zad není úplně vhodný na dlouhé cesty nebo aby v něm dítě spalo, ale pokud potřebujete jen občas zrychlit a přesunout se z místa na místo, jsou golfové hole nepostradatelnou pomůckou.

golfový kočárek

Kolem tří let se může setkat také s prvním vzdorem. Ale pokud zachováte chladnou hlavu, tak se i tímto obdobím prokoušete a dítě pochopí, že si nic „nevydupe“.

Mít dítě ve věku kolem tří let je ale také velmi prima období. Jednoduše proto, že se s dítětem v tomto věku už domluvíte. Řekne vám, co ho bolí, jestli má hlad, kam chce jít ven a je to období, kdy už máte zaběhaný denní rozvrh a můžete si dítě opravdu pořádně užít, dřív, než nastanou školní povinnosti a dítě přestane být tak upřímně dětské, jako to právě v předškolním věku ještě umí.

Mít děti, být rodičem, je to nejkrásnější, co vás v životě může potkat a je to něco, co někdo bez dětí nemůže pochopit. Bát se o někoho, koho z celého srdce milujete umí je rodiče své děti. Je to ta pravá láska.