Pokud chcete jít studovat do zahraničí a nechcete utrácet za studium, můžete využít stipendijního programu Erasmus.

Studijní hrazený pobyt je nabízený studentům vysokých škol. Studen musí být zapsaný alespoň do druhého ročníků studia a být členem státu, který je do programu Erasmus zapojí.
počítačová učebna

Školné se neplatí, studium uznává domácí škola. Délka je od 3 do 12 měsíců. Student dostává pravidelně stipendium, které slouží k úhradě pobytu. Jeho výše je závislá podle životní úrovně jednotlivých států.

Samozřejmě pokud student studuje například v hlavním městě, náklady bývají vyšší a ze stipendia je obtížné vyžít, proto si studenti často přivydělávají v rámci různých brigád. Ostatně to platí také o studiu v Česku.

Každá škola má své vlastní výběrové řízení. O některé školy je enormní zájem, někde mají míst až nadbytek. Je třeba se ohledně podmínek přijetí informovat se na konkrétní fakultě dané školy.

Po přijetí do programu se podepisujídva dokumenty. Jedním je studijní program a druhým jsou finanční podmíny a práva a povinnosti.

Některé univerzity zajišťují pro studenty ubytování, někde si student podnájem musí vyhledat sám. V průběhu studia zůstává účastník stále studentem domácí univerzity.
kansai univerzita

Jedná se o jedinečnou příležitost, jak kromě vzdělání zdokonalit jazykové dovednosti, poznat odlišnou kulturu a život v cizí zemi.

Do programu Erasmus je angažováno přes třicet států a bylo do něj zapojeno za celou dobu jeho existence skoro tři a půl milionu studentů. Z toho ročně využívá této příležitosti přibližně sedm tisíc Čechů.

Přičemž největší zájem mají studenti o studium v Německu, což je jistě ovlivněno také tím, že se jedná o sousední zemi. Studenty také hodně přitahuje Francie a Španělsko.

Velkou výhodou pobytů je, že většina oborů je prezentovaná v angličtině, proto jsou dostupné i země, jejichž řeč v našich regionálních podmínkách není příliš žádaná.