Přátelský kolektiv na pracovišti dokáže přímo zázraky. Zaměstnanci jsou spokojení, do práce se těší, z kolegů se stávají i přátelé a mohou krom pracovních záležitostí řešit i ty soukromé a scházet se i ve volném čase. V některých firmách se mezilidské vztahy budují prakticky přes noc samy od sebe, v jiných je třeba tomu trochu „pomoci“. Teambuildingová setkání jsou tím pravým nástrojem.
team building.jpg
Restaurace
Návštěva restauračního zařízení je jedním z nejčastějších způsobů, jak se sejít v rámci oddělení/firmy mimo její areál. Nejčastěji ve formě vánočního večírku, u příležitosti úspěšně zakončeného auditu, zvýšení ročního obratu firmy či jako oslava životního jubilea některého z vyšších představitelů společnosti. V případě utužování kolektivu v rámci jednoho oddělení je společná večeře vhodná i mimo tyto firemní události.
ruce na míči.jpg
Sportovní víkend
Vhodný zejména pro mladší či sportovně založený kolektiv, ovšem je možno přizpůsobit všem věkovým kategoriím zaměstnanců. Fantazii se meze nekladou – můžete jet na vodu, na kola, na túru, v zimě na lyže, běžky nebo si užít víkend plný jógy a wellnes procedur. Pro dobrodruhy se nabízí výprava na ferraty či lezeckou stěnu.

Jednorázové akce
Fenoménem poslední doby jsou laser games nebo únikové hry , domy hrůzy či paintballové klání. Zejména v únikových hrách je možné sledovat, jak dokáže oddělení spolupracovat jako jeden team a jak kdo vyniká v jednotlivých schopnostech. Jelikož se jedná o fyzicky náročné aktivity, určitě se pak nabízí ještě společný oběd či večeře a posezení u dobrého vína nebo piva.
jíst hůlkami.jpg
Exkurze, poznávací zájezdy, kurzy
Jedná se spíše o ojediněle se vyskytující formy teambuildingu, ale zaměstnanci je určitě velmi ocení. Stráví-li spolu nějaký čas na cestách, ať už během tzv. eurovíkendu, kdy spolu poznají nějakou evropskou metropoli nebo v průběhu kurzu (výroba piva, sushi atd.) nejen, že se utuží pracovní kolektiv, ale opět je možné pozorovat chování a rozdělení rolí v teamu.