Uvedeme zde hned několik důvodů, proč si vlastně koupit bazén, který se tak moc hodí pro všechny, kteří chtějí léto prožít s alespoň jinou než vysušenou kůží. Bazén nemusí být zas tak špatná investice, zvláště v oblasti, kde se přírodní koupaliště vyskytují velmi zřídka nebo zde nejsou vůbec žádná. vám dokonce poradí, jak prodloužit vaši „koupací sezónu“ klidně na po celý rok!

chůze v bazénu.jpg

1) Nemusíte se mačkat s davy

Kdo by to neznal. Jakmile vkročíte do areálu městského koupaliště, nezasypají vás pouze všudypřítomné děti, které „nepřeskočíte“, aniž byste jednomu nešlápli na hlavu, ale také ostatní návštěvníci, kteří se přišli očividně jenom vyčůrat do bazénu. A poté spousta důchodců, kteří se roztahují a otírají se o vás kdykoliv, kdy se snažíte dostat ven z bazénu. Neprostupná hradba ze starších dam, které si „máčejí“ nohy na schodech do bazénu, se rozevře pouze po několik „s dovolením, prosím“. A ještě k tomu všemu vám přidají pořádně nevlídný pohled. Jako byste nemohli vylézt jinudy.

2) Chlor nesvědčí každé kůži

Někdo se prostě v městských koupalištích koupat nemůže, protože je například alergický na chlor či jinou dezinfekční látku, kterou se doslova solí každý litr vody. Není to jenom kvůli tomu, že by se bez těchto látek voda zabarvila za chvíli na žlutou, ale také kvůli některým návštěvníkům, kteří jako by ani neviděli sprchy, doslova postavené jako oko na pěst u každého vchodu. Někdy ani kožní nemoc, či nějaký podobný „neduh“, nezabrání člověku, aby si zašel smočit ránu do bazénu s lidmi – není nad to, když můžete sdílet vaše útrapy s dalšími.

žena u bazénu.jpg

3) Ani lehnout si nemůžete

Někdy je koupaliště tak narvané, že lidé věší děti za plot, aby uschnuly, protože je tak málo místa. Lidé jsou rádi, že si sednou. Někdy je to až nepříjemné. Zvláště pak, pokud jste mladá dívka a vedle vás si polehají chlapi (něco přes třicet let), kteří se neustále snaží navozovat nějakou tu romantiku „u vody“.