Čínská medicína jim připisuje dlouhověkost, vitalitu a krásu u nás jsou zase tyto plody označovány za superpotravinu, která našemu tělu dodá spoustu vitamínů a minerálů. Řeč je o bobulích goji https://www.nakliceno.cz/goji/. Jedná se o jedno z nejzdravějších druhů ovoce vůbec. Navíc jeho použití je velmi variabilní, přidat ho můžete do moučníků i dezertů, müsli nebo ovesné kaše a dokonce si s ním můžete osladit čaj.

sušené plody

Tyto slavné bobule obsahují celou řadu vitamínů a minerálů, z těch nejznámějších je to vitamín A, B, antioxidanty, aminokyseliny a dále třeba draslík, hořčík nebo vápník. Díky vysokému obsahu nejrůznějších vitamínů a minerálů, tak můžeme kustovnici čínskou zařadit mezi superpotraviny. Pro naše tělo je velmi prospěšná, a i když patří mezi cizokrajné ovoce, je u nás snadno cenově dostupná.

Účinky těchto bobulových plodů jsou neuvěřitelné. Goji podporují imunitní systém, bojují proti známkám stárnutí a jejich pravidelná konzumace pomáhá odbourávat nahromadění stres. Navíc díky svému vysokému obsahu antioxidantů, zbavuje tělo volných radikálů a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

V jaké podobě si je vychutnáte vy?

Pochutnat si na této superpotravině můžete hned několika způsoby. Velmi častou variantou jsou sušené poldy, které můžete s oblibou přidávat do sladkých pokrmů.

ovesná kaše

Koupit můžete tyto plody ale také ve formě jemného prášku, který stačí přidat do nejrůznějších nápojů, zmrzlinových dezertů nebo smoothie. Díky tomuto prášku budou pokrmy a nápoje nejenom šťavnatější, ale i zdravější. V Číně si dokonce tyto plody můžete vychutnat v lahodném vínu nebo pivu a dokonce čaji.

U nás najdete nejčastěji sušenou variantou, kterou mnoho milovníků zdravých snídaní přidává do ovesné kaše nebo müsli. Zkuste tuto variantu jaké a uvidíte, jak budete sladkou chutí těchto plodů překvapeni.