Zcela obyčejný dětský pudr neboli dětský zásyp by neměl chybět ve vaší domácnosti, neboť uvítáte jeho pomoc v mnoha směrech. Však je přínosný i pro aknózní pleť a k dokonalosti vaší krásy napomůže i v mnoha jiných směrech.

 štětce na kosmetiku

Co vše umí a dokáže dětský pudr?

 

Je výborný i v rámci využití coby suchý šampon. Postačí si do rukou vsypat menší množství dětského pudru a poté důkladně aplikovat do vlasů až ke kořínkům. Pudr plní funkci ohledně absorbace přebytečného mazu z vlasů a tím tak po aplikaci nebudou působit splihlým dojmem.

 

Ideální pudr a jeho efektivita prodloužení a zahuštění řas. Jak víte, v řasenkách se nachází velmi jemné chloupečky, které tak plní funkci ohledně prodloužení a zahuštění řas. Stejný efekt má i dětský pudr. Jak na to? Nejdříve naneste na řasy první vrstvu v podobě řasenky a ještě než zaschne, je třeba obalit řasy dětským pudrem. A pak nanést druhou vrstvu řasenkou. Tímto je dosaženo efektu krásných řas.

 

Dětský pudr dodá na vzhledu hustšího obočí

 

Po aplikaci vašeho běžného přípravku na obočí a to nejlépe tužkou na obočí, pudr na tomto základu vydrží déle. Speciálně určený štěteček na obočí obalte dětským pudrem a velmi opatrně jím pročešte obočí. Ve výsledku bude obočí působit hustším dojmem a déle vydrží nalíčené.

 

Pudr pomocník pro výdrž rtěnky

 

Aby vám rtěnka na rtech vydržela opravdu po delší dobu a nedošlo ke zmizení běhm chvíle, je zde velmi efektivní pomoc v rámci použití dětského pudru. Pokud dodržíte postup, výsledek zaručen. A jak správně tedy na umocnění výdrže rtěnky na vašich rtech? Nejprve na rty nanést rtěnku. Poté přiložit ke rtům jednu vrstvu papírového kapesníku a štětcem namočeným v dětském pudru poprášit přes kapesník rty. Pak nanést opět vrstvu rtěnky. A dílo je hotovo.

 

Pomocník aneb zdárně pomůže v boji s akné

 

Jestliže se vám na pleti objeví pupínek, stačí jen přitlačit na něj prstem několik málo zrnek pudru. Tím je vytažen přebytečný maz. V tomto směru dětský pudr působí zároveň i protizánětlivě. Je třeba nechat působit půl hodiny.

 třpitivý prášek

Stop nevábnému pachu bot a nohou

 

Je známo o skvělé účinnosti pudru v podobě absorbace vlhkosti. Je zde velmi vítaným pomocníkem. Stačí nasypat menší množství pudru do bot nebo pudr rozetřít po chodidle. Velmi efektivní nejen v letním období.

 

Pudr dokáže pomoc i tam, kde běžný deodorant neobstojí

 

Jestliže nastane situace, kdy váš běžně používaný deodorant selže, v rámci pomoci vše lze zachránit prostřednictvím pudru. Dětský pudr rozetřete nejprve trochu na ruce a poté jemně aplikujte do zpoceného podpaží. Pudr opět vstřebá pot a tak není šance k nelibému zápachu.