Rozhodnutí je někdy opravdu těžké. A při pořízení i samotného malého koťátka musíme brát ohled na to, že to bude společník v naší domácnosti několik let. Na druhou stranu také zmírní naše duševní napětí. Takové „štěstíčko“ si můžeme vyhledat přes inzerát, nebo přes zvířecí útulek. Je však hodně možností.

 kotě v misce

Je však potřeba připravit několik důležitých věcí, než si jej doneseme domů. Nejdůležitější jsou misky na krmení a také na vodu. Na trhu jsou k dostání různé typy fontánek, které podporují svým specifickým zvukem kočičky k pití. Dále je potřeba pořídit pelíšek, přepravku na případné cestování nebo na veterinu, nějaké hračky, domečky na schovávání, toaletku s podestýlkou a také „škrabací strom“. Škrabadel je široké spektrum a podstatné je kolik do něj chceme investovat. Dalo by se říct, že se jedná o nejdražší doplněk pro kočičku. Na druhou stranu vydrží dlouho a poskytne vše potřebné. Broušení drápků je přirozeným způsobem každé kočičky.

 

 

  • Koťátko s papírem původu

Důležité je uvědomit si jestli chceme určitý typ plemena a zda do budoucna pořídíme vlastní chov. Pokud ano, pak doporučujeme výběr kotěte s PP.  Tím máme jistotu, že kotě bude zdravé a budeme mít kompletní informace o rodičích. Navíc o takové koťátko bývá pečlivě postaráno, takže o případném odčervením a odblešením nelze pochybovat.

 

 kotě a hračka

  • Kočka z útulku

Odchycené kočičky bývají především staršího věku, ale přece jen občas zde najdeme malé kotě. K zamyšlení se nabízí, že jsou k odběru jen za jistý příspěvek nebo dokonce zdarma. U většiny útulků dochází k osvojení pouze s přímým majitelem, takže pokud máte v plánu pořídit kočičku nebo kocourka pro babičku, dědečka, tetu, strýčka nebo jiné příbuzné je nutné je vzít s sebou.

 

 

  • Kočka nebo kocour

Výběr je na nás. V dospělosti bývají kocouři mnohem větší a bývají hodně toulaví. Tím jsou někdy i několik dní mimo domov. Kočky bývají velice hravé a mazlivé, ale v domácnosti nemají rády jakékoliv změny.