V České republice má co dočinění s některým z úvěrových produktů každý druhý Čech. Trochu alarmující údaj nemyslíte? Rychlé spotřebitelské úvěry od nebankovních společností volí lidé v případě, kdy potřebují mít k dispozici potřebný obnos peněz co možná nejdříve. Řada nebankovních společností totiž pracuje s automatickým schvalovacím systémem, který dokáže vyhodnotit žádost do několika minut. Pokud je žádosti vyhověno, peníze může mít žadatel do druhého dne na účtu. Odpadá tak nenáviděná byrokracie i papírování v bankách. Není zapotřebí osobní návštěva, ale vše je možné vyřídit online v pohodlí domova. Postačí vám k tomu připojení k internetu a několik minut vašeho času.

Uzavření smlouvy

Nebankovní společnosti jsou však nejvíce známy pro svou benevolentnost k žadatelům. Situace typu: mám exekuci a potřebuju půjčku lightfinance.cz, je s nebankovními společnostmi velmi snadno řešitelná. Řada společností z nebankovního sektoru totiž tuto možnost žadatelům umožňuje.

Pravidelný měsíční příjem

Aby bylo možné o úvěr zažádat, je zapotřebí mít pravidelný měsíční příjem. Díky němu bude možné úvěr plnohodnotně splácet. V případě, kdy žadatel není schopen prokázat výši svých příjmů, v bance neuspěje a odchází s nepořízenou. Přesně na takové žadatele ale čekají již výše zmíněné nebankovní společnosti. Ty čekají doslova s otevřenou náručí na žadatele, kteří v bankách neuspěli. U většiny z nich není zapotřebí dokládat výši svých příjmů, tudíž na spotřebitelský úvěr může dosáhnout skutečně každý.

Stisk ruky

Daň za benevolentnost

Je pochopitelné, že tato benevolentnost je do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Na druhou stranu, pokud se rizikový žadatel dostane do situace, kdy je mu úvěr v bance zamítnut, nebankovní sektor je mnohdy jedinou volbou. Úvěry jsou také velmi často svázány dalšími poplatky třeba za pozdní splácení, předčasné splacení atd.