Ať už jste zkušenou švadlenkou, či teprve hodláte se šitím začínat, budete potřebovat šicí stroj. Ty nalezneme ve specializovaných prodejnách, stejně jako v prodejnách elektro. Ještě před nákupem šicích stroje je vhodné rozmyslet si, jaké funkce si přejeme, aby měl, jaké kvality byl a v jaké cenové hladině se pohyboval. Budeme na něm šít úplety nebo kůži? To je také důležité při výběru. Chceme na něm šít profesionálně a přivydělávat si tak, nebo jen pro sebe svou rodinu jako koníček, případně mít stroj, který vyndáme ze skříně jen sporadicky tehdy, chceme-li si zkrátit kalhoty či záclonu.

jehla šicího stroje

Při výběru nového šicího stroje záleží na mnoha faktorech, ale jdeme-li si stroj zakoupit do elektra, počítáme s tím, že ho budeme používat v domácích podmínkách na domácí šití. V tom případě je dobré vybírat rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou šicího stroje tak, aby nám sloužil dlouhá léta bez větších problémů a dělal nám radost. Takový šicí stroj bude mít několik různých stehů, možnost vyměnit patku za zipovou, mít své vlastní osvětlení a zpětný chod pro zapošívání. To už má většina strojů. Musíme se tedy rozhodovat i podle velikosti šicího stroje, protože počítáme s jeho dlouhodobým skladováním a ne každý, má dostatek prostoru na velkou krabici. Další velkou rozhodující věcí je cena a kvalita stroje. Chceme stroj od známé značky s dlouholetou tradicí, nebo nám stačí obyčejný No name stroj, který je levnější?
šicí stroj Pfaff

Samozřejmě i na domácí použití můžete vyžadovat, aby stroj měl funkci owerlock a podobně, například i vyšívací program, to se ale potom dostaneme cenově do oblasti poněkud finančně nákladnější, než je jeden, dva tisíce.

Pokud na koupi stroje nespěcháme, vyplatí se počkat, až na ně bude mít prodejna elektro akci, kde si šicí stroj můžete koupit o dost levněji, než běžně. Už víte, jaký stroj si koupíte Vy?


Posted in Nezařazené