Parametrů důležitých pro výběr klimatizace je celá řada. Záleží samozřejmě na tom, co je pro vás důležité, jaký prostor a finance máte k dispozici apod. V dnešní době není žádným překvapením, že klimatizační jednotky najdete nejen v zaměstnání a kancelářích, ale také téměř v každém autě a dokonce i v běžných domácnostech. Podle čeho ale vybírat?
tři klimatizace

 


Design především


Pro někoho je vzhled na prvním, pro někoho na posledním místě. Podle náročnosti samozřejmě můžete vybírat také ze značkových modelů, například od LG, Thoshiba, Daikin, Panasonic, Mitsubishi nebo Midea. Na výběr toho máte skutečně hodně. V tomto ohledu rozhoduje hlavně cena. U značkových variant budete pochopitelně platit spíš za značku jako takovou a nikoli za kvalitu.

 
Druhy modelů, ze kterých můžete volit jsou:


  • nástěnné,

  • kazetové,

  • parapetně-podstropní.


 


Výkon je základ


Pokud model klimatizace nedokáže ochladit velikost místnosti, kterou potřebujete, tak vám k ničemu není. Podívejme se na praktický příklad. Máte pokoj o délce sedm metrů, šířce tři a půl metru a výšce stroje necelé tři metry. To znamená, že objem tohoto prostoru je 69 metrů čtverečních. V tom případě potřebujete model o výkonu 2,5 kW.

 

Než něco pořídíte, tak se poraďte s odborníkem. V potaz navíc musíte brát i specifické podmínky jako jsou velká okna, podkroví, barva střechy apod. Všechny tyto aspekty sdělte odborníkovi a on už vám zajisté dobře poradí.

 stropní ventilátor


Spotřeba a náklady


Peníze jsou důležité z mnoha úhlů pohledu. Nejen pořizovací cena, ale také náklady spojené s provozem. Jistě nebudete rádi, když vás bude stát víc, než bude nutné. Zvláště v případě, že ji plánujete používat deset hodin denně. Celkově výhodné jsou pochopitelně varianty A++, u kterých je ale pořizovací ceny vyšší.

 
Podmínky výběru klimatizace musíte pečlivě zvážit i podle její konstrukce, úspory energie a mnoha dalších parametrů. Připravte se na léto již dnes a zvolte si nejlepší variantu.