Pokud si půjčuje ten, kdo má dost peněz, dostatečně vysoké příjmy a všestranně čistý štít, co se jeho finanční situace týká, je to poměrně hračka. Tomu půjčí pomalu všude a on si tak může z různých poskytovatelů půjček a jejich nabídek vybírat. A takoví lidé nejsou utopií – jsou to ti, kdo potřebují učinit jednorázový výdaj, na který ani horentní příjmy jedince nestačí.

Jenže většina lidí si půjčuje proto, že na tom finančně tak dobře není a potřebuje takovou půjčkou vyřešit klidně i jenom vyslovené existenční problémy. A u takových už je to se získáním půjčky o poznání složitější.

zmačkané bankovky

Člověk, který má jenom velice nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce, další nesplacené půjčky a další komplikace, si z půjček a finančních institucí, jež mu je jsou ochotny poskytnout, vybírat rozhodně nemůže. Protože jakmile se pokusí většinu z nabízejících se půjček získat, je odmítnut. Není přece dostatečně bonitní, nesplňuje to, co se od žadatele očekává. A pak zejména banky odmítnou vyhovět.

Takový žadatel pak možná i vysloveně zajásá, když se mu nabídne hypotéka bez doložení příjmu. V tu chvíli totiž někdo takový vytuší svou šanci. Když má příliš nízké příjmy, je přece jasné, že je skvělé, že se nebude poskytovatel o tyto zajímat.

zélandské peníze

A žadatel by pak neměl přicházet o iluze ani tehdy, když zjistí, že i u těchto půjček se nebankovní společnost o žadatelovy příjmy zajímá. Protože skutečnost, že se poskytovatel půjčky zeptá na to, zda má uchazeč z čeho splácet, ještě neznamená, že bude žádost pro nízké příjmy zamítnuta. U nebankovní hypotéky totiž stačí i velmi nízké příjmy, jež pokryjí budoucí splátky, a proto se prověřování příjmů v tomto případě není třeba bát. Stejně jako se tu akceptuje i spousta dalších žadatelových potenciálních nedostatků.

A proto je taková hypotéka bez doložení příjmu i s nezbytným doložením příjmu dostupná i těm, kdo mají problémy. A to za dobrých podmínek.