Prakticky doby, kdy se tak nějak Češi drželi zkrátka, jsou pryč. V dnešní době si každý chce užít všechno naplno, takže žádné plynové vařiče a vlastní zásoby, jíst se bude v hotelu, lehátko se půjčí přímo na pláži. Prostě jede se na dovolenou, tak se přece nebudeme ohlížet na nějakou tu korunu. Ovšem mnohdy jsou to pak hrozné sumy, co utratíme a to většinou stihneme ještě před odjezdem. Nové plavky, šaty a doplňky. Na letišti si ještě vzpomeneme na další potřebné věci a to nás neodradí ani ta částka na cedulce – kdo ví, třeba tam, kam jedeme, bude všechno dražší.
zvětšená peněženka.jpg

Peníze nebo platební karta

Dneska se již nevyplatí měnit spoustu peněz v bance nebo směnárně. Hotovost je totiž na dovolené potřeba stále méně, vystačíme si s platební kartou. V evropských dovolenkových destinacích je toto již naprostou samozřejmostí. Dokonce jsou zde místa dostatečně vybavená bankomaty. Pokud přece jenom chceme mít raději hotovost v peněžence, tak musíme počítat s daleko většími poplatky za směnu nebo i dalšími zprostředkovatelskými službami. Tady se dá skutečně ušetřit, jelikož při placení kartou se převede měna podle aktuálního kurzu a nemusí se řešit další poplatky nebo platby.
bezhotovostní platba.jpg

Aplikace v mobilu

Jedná se o moderní programy, které nám ukážou, kolik jsme utratili a také zdali nás někdo neošidil. Zároveň budeme jasně vědět, jak to s naším kontem vypadá. V aplikacích se dá nejen zjistit stav našeho účtu, ale také různě nastavit omezení nebo upozornění, pokud jsme nějak překročili denní rozpočet. Přístup do bankovní aplikace se neplatí a navíc velkým plusem je používání internetu v mobilu, kdy se díky odstranění poplatků za datový roaming nemusíme zdráhat ho klasicky používat. Neplatíme za něj totiž více, než doma, takže ani to nás v tomto případě neomezuje. Výhodou je skutečná kontrola. Například internetové bankovnictví má třeba možnost fulltextového vyhledávání. To se skvěle hodí pro kontrolu například všech karet v jednom obchodě, nebo když projíždíme autem přes různé země, tak snadno vidíme, jak jsme hýřili při tankování.