Každý by si rád zařídil nějaké to vlastní bydlení, ideálně za dobrou cenu. Ty však v posledních několika málo letech šly tak moc nahoru, že se to zdá jako nemožná mise. Důvod je jednoduchý – malý počet bytů. Jednoduše řečeno, nestaví se. Naše legislativa je naprosto katastrofální, což nakonec vedlo k tomu, že máme nejdražší bydlení v Evropě a kdoví na kolika ještě kontinentech. Proto není často možné dostat ani hypotéku, jejíž získání skutečně někdy bývá nemožné i pro jedince vydělávající nad průměrem. Hlavně ve větších městech jsou ceny opravdu extrémně vyšponované. Nicméně ani v menších obcích to není žádná sláva.

Plány domu

Nikdo se tak nediví, že si zájemci o vlastní střechu nad hlavou zjišťují, jaké možnosti mimo klasické byty, potažmo rodinné vilky mají. Není jich mnoho, avšak skutečně existují. Jako nejideálnějším řešením se dnes zdají moderní celoročních mobilních domů https://www.lavarohouse.cz/. Ty mají celou řadu kladů a jedním z těch největších je přijatelná cena. Existují zde však negativa.

Předně je dobré se zmínit, že mobilní domy, a to ani ty nejlepší verze, nejsou zase tak moc skvělé. Jejich největší nevýhodou je totiž nedostatek obytného prostoru. Pro jednoho člověka jsou skvělé, pro dva jakžtakž, ale tři už se musí mačkat. Jedná se tak o ideální bydlení pro jednotlivce, respektive pro páry, případně pro rodiče s jedním dítětem. Více lidí najednou se však do nich běžně nevejde. Nejsou totiž nafukovací. Když však pomineme místo, jsou opravdu velice dobré. Mají velmi dobrou izolaci a rovněž i luxusně zařízený vnitřek.

Podkroví

Kdo si nepotřebuje kupovat střechu nad hlavou, ale shání spíše chatku, rovněž může zabrousit do prodejny s mobilními domky. Hlavně verze dřívějšího data jsou velice zajímavé z pohledu cena výkon. Nemají sice tak kvalitní zateplení jako moderní modely, na druhou stranu tyto chatky se využívají víceméně pouze během letních měsíců, kdy není zateplení potřeba.