Bazénové vysavače https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac jsou nepostradatelným pomocníkem, bez jejichž pomoci bychom nebyli schopni udržet vodu v bazénu v potřebné jakosti. Většinu práce zastává filtrační okruh připojený k výkonnému čerpadlu, ve filtrační nádobě se zachytí většina nečistot, ale čerpadlo neposkytuje nikdy takový výkon, aby nezabránilo usazování některých drobných částí na dně či na stěnách bazénu.

bazén na zahradě

Dalším důvodem, proč je pravidelné nebo alespoň sporadické využití bazénových vysavačů nutné, je výskyt řas. Řasy se odstraňují algicidními přípravky, ty však nezajistí jejich eliminaci, pouze je usmrtí a vznikne tím velmi jemný zákal, který se pak eliminuje vločkovačem. Vločkovač sloučí drobné odumřelé částečky do větších kousků, tzv. vloček, část z nich se zachytí ve filtraci a část dopadne na dno.

Jaký vysavač vlastně zvolit

Otázkou tedy zůstává, jaký typ odsávacího zařízení si vybrat.

venkovní bazén

Nejmasivnější reklamní kampaň běží především na robotické, plně automatizované stroje, je to celkem pochopitelné, neboť přináší výrobcům největší zisky, ale my bychom se měli zaměřit hlavně na zákaznický zájem. Robotický vysavač zastane práci zcela samostatně, čímž vám hlavně ušetří čas a námahu, ovšem tomu také odpovídá jeho cena.

Jistým cenovým kompromisem jsou poloautomaty, které se připojují ke stávajícímu filtračnímu okruhu. Pracují samostatně, ale vykonávají náhodný pohyb po dně, čímž nemáte stoprocentní jistotu zachycení všech nečistot.

Pak jsou tu ještě ruční nástavce na teleskopické tyči, je to obdoba klasických ručních vysavačů v domácnosti, takže si jistě dovedete představit, na jakém principu fungují. Má to ale jednu zásadní výhodu – budete se hýbat na čerstvém vzduchu a to vám jedině prospěje a zároveň máte přehled, která místa jste odsávali, a která ještě ne. Výsledek vaší práce bude odpovídat drahým robotickým systémům, ovšem doslova za pár korun. Odsávací nástavce jsou velmi levné a nemusíte si dělat starosti, jestliže někdy hlavice praskne nebo se odlomí, snadno ji nahradíte novým dílem.