Není koření jako koření. Některé dokáže více, než jen ochutit naše pokrmy. Přesně taková je i kurkuma známá také jako indický šafrán. Jedná se o namletý kořen kurkumovníku dlouhého, který je základem směsí karí. Chybět by neměla v žádném orientálním jídle ale ani v redukčním jídelníčku. Nejvýznamnější složkou je kurkumin. Právě tomuto žlutému barvivu je připisována většina pozitivních účinků.

Hlíza a prášek kurkumy

Kurkukma má výborné vlastnost, které každý, kdo touží shodit nějaký ten přebytečný kilogram, jistě ocení. Umí detoxikovat naše tělo, zmírnit pocit hladu a chutě na sladké, nakopne metabolismus a díky tomu pomáhá spalovat tuk. Při její konzumaci navíc pomaleji tukové buňky rostou. Kromě toho je velmi silným antioxidantem, popere se se záněty a posílí imunitu. Pro své blahodárné účinky na lidské zdraví je v tradiční čínské medicíně známá jako zlatý zázrak.

Zlaté mléko

Začnete svůj den vodou s citronem, kurkumou a špetkou skořice. Nastartujete si hned po ránu metabolismus a budete snáze hubnout. Voda by měla být teplá, aby vše správně fungovalo. Chuť nápoje můžete vylepšit i lžičkou javorového sirupu. Přestože je sladký, umí také pomoci při redukci hmotnosti samozřejmě v přiměřeném množství.

Dalším světoznámým nápojem z kurkumy je zlaté mléko.K jeho výrobě potřebujete 250 mililitrů mléka, ať už rostlinného nebo živočišného původu. Dalšími složkami je po půl lžičce kurkumy a skořice, čtvrt lžičky zázvoru, špetka kajenského pepře a lžička kokosového oleje. Vše svaříme po dobu 10 minut. Popíjíme večer. Lahodný mok pomůže zkvalitnit náš spánek a díky tomu opět tělo ještě lépe spaluje a méně ukládá.

Redukce váhy

Uvařte si nějaké orientální jídlo s pořádnou dávkou karí koření. Chuť zjemněte přidáním kokosového mléka. Tato kombinace se nehodí jen k masu. Výborná je třeba s čočkou.

Chcete využít blahodárné účinky tohoto koření, ale nechce se vám z ní každý den něco chystat? Vyzkoušejte kurkumové tablety. Na stránkách Nakliceno.cz je navíc seženete v bio kvalitě. Jedná se o opravdu 100 % složení bez jakýchkoli aditiv zabalené do tobolky z celulózy. Díky tomu jsou vhodné i pro vegetariány nebo vegany.