Jistě to také znáte. Červenání není mnohdy vůbec nic příjemného a to pokud nastane ještě ve chvíli, kdy se to úplně nehodí. Červenání má ale pleti dodat svěžest a zdraví. Pomáhá dokonce zdůraznit tvar obličeje nebo naopak zakrýt jeho vady.

Některé ženy, které mají vyčnívající lícní kosti, často ohraničují červení prohloubenou část tváře. Kulatý obličej červená zeštíhluje, pokud se červeň vede od spánku k líci a obrací se k nosu. Ty ženy, které mají drobný a hubený obličej snáší velmi dobře červeň, která je umístěna uprostřed tváří.
květinový věneček

Často se používá mastná červeň, která se nanáší pod pudr přes krém, který je podkladový. Suchá růž se vpudruje mezi vrstvy normálního pudru. Červeň, která bude na vaší tváři, se musí shodovat s odstínem rtěnky a lakem na nehty.

Některé ženy nahrazují červeň na tváře normálním pudrem, který má teplejší tón.

Pro pleťje mnohem vhodnější používat denní a noční krém, který jemnými a krouživými pohyby vmasírujete do pokožky. Velmi dobře se vstřebává lanolín, který tvoří hlavní součást vyživujících krémů. Není tedy potřeba utrácet stovky korun za krém z reklam. Vaše pleť bude krásná i v době, kdy ji dáte vláhu.
tři rajčata

Možná už jste se někdy také setkali s červenáním nosu. Červenání může být vyvoláno vnitřními nebo zevními vlivy. Můžete se jednat o poruchy žaludeční nebo střevní hormonální výkyvy, ale také omrzliny apod.

Jestli je něco, co se v takových situacích doporučuje, pak je to nedráždivá strava a hlavně jídlo častěji v menším množství. Je důležité vyhýbat se přechodům z tepla do mrazů. Do venkovního prostředí se doporučují krémy na obličej.

Pokud vám nos zčervená náhlou změnou teploty, pomůže vám vzdušná lázeň. Pleť je důležité čistit olejem nebo heřmánkovými obklady.

Vhodná je i masáž, která se provádí kroužením dvou středních prstů. Vždy začínejte od středu obličeje a postupujte do stran. Masáž by měla trvat alespoň dvě minuty.