Prostatitida je zánětlivé onemocnění, jehož průběh může být akutní či chronický. Nebezpečnější je chronická forma z toho důvodu, že dotyčný pacient nemá tak plně pod kontrolou svůj životní styl. Tito lidé se zpravidla nechají vláčet mnoha špatnými životními rozhodnutími a doplácí zejména na nedostatečnou informovanost o tom, co provádí.

nevhodná strava

Zajímejte se více o to, co jíte – víte, ono je velmi snadné zaběhnout do supermarketu pro patnáct deka salámu, tři rohlíky a lahvové pivo. Schroustáte to ještě v autě, ve stresu, i když to pivo si samozřejmě vypijete až po jízdě. Zasytíte se, a jste „happy“. Takto bohužel žije většina mužů, a pak se diví, že mají zdravotní problémy. Uvědomte si jednu věc, v životě je zásadní prevence a práce na sobě. Jít k lékaři, aby za nás vyřešil to, co sami zanedbáváme, je tak trochu cynismus. Musíte na to jít jinak.

problém s prostatou

Zdravá výživa se prodává už skoro na každém rohu – co by za to dali lidé v devadesátých letech, tehdy bylo pět takto zaměřených prodejen v celé republice, zatímco dnes jsou tu desítky e-shopů a stovky kamenných prodejen. Nakupujte potraviny tam a čerpejte odtud (i odjinud) informace, jak se správně stravovat.

Stres – zdravé a výživné jídlo vám nebude nic platné, pokud budete podléhat stresu. S tím musíte razantně zatočit a vytrhnout pomyslný plevel i s kořeny, jinak poroste znovu. Vypomáhejte si při tom adaptogeny – bylinkami, které udržují hormonální rovnováhu, a tím také napomáhají správně zužitkovat potravu a detoxikovat tělo od různých jedů. Patří sem například Maca peruánská, Shatavari, Ženšen nebo Ashwagandha.

Sex – možná se to bude zdát naivní, ale prostata také potřebuje být aktivní, stejně jako svaly ve vašem těle, které zatěžujete pohybem a sportem. Svaly vám jinak ochabnou a prostata také na tom nebude nejlépe. Kdo se domnívá, že sex (nebo masturbace) dvakrát týdně je v normě, měl by se nad sebou zamyslet, protože přirozený je sex (anebo alespoň ejakulace při masturbaci) každý den, nebo dokonce několikrát denně.