Hra na jakýkoli hudební nástroj je dovednost, kterou ocení téměř každý. Hrou si můžete zpříjemnit všední den, zvednou náladu sobě, přátelům nebo rodině. Kladný vztah k hudbě se formuje už v dětství, proto také mnoho rodičů posílá své děti do základních uměleckých škol, přestože si nepředstavují, že ze svého potomka budou mít hudebního virtuóze. Porozumění hudbě v sobě nese rozvoj ducha a nových dovedností, jedná se o schopnost, která patří do všeobecného vzdělání. Ne každý ale v dětství měl tu možnost naučit se hrát na hudební nástroj. Naštěstí existují nástroje, které dají snadno pořídit a je možné se na ně naučit hrát i jako samouk. Mezi takové patří i kytara, která se využívá v kruhu přátel u ohně nebo jednoduše jako zábava pro dlouhé zimní večery.

kytara

Pro kvalitní výuku je nutné nalézt správné materiály, podle kterých se začátečníci naučí hrát. Proto jsou zde Peťanovy kurzy hry na kytaru https://petanovykurzy.cz/. V rámci těchto kurzů získáte přístup k osmi online lekcím, ve kterých se naučíte základní kytarové akordy (i barré), rytmus pravé ruky a také sedm jednoduchých písniček, které budete schopni doprovodit nejen hrou, ale také zpěvem. První lekce je dostupná bez registrace, to proto, abyste si mohli ověřit, že tento kurz Vám vyhovuje. I kdyby přes to jste po zaplacení zjistili, že to není to pravé, můžete do čtrnácti dnů zažádat o vrácení peněz.

hra na kytaru

Ve videích je kromě učitele přítomna také studentka Míša, která zastupuje Vaši roli začátečníka. Protože na kytaru také nikdy dříve nehrála, je pravděpodobné, že bude mít ze začátku stejné problémy či dotazy jako Vy. S přihlášením získáte přístup také ke grafickému znázornění akordů nebo zpěvníku s písněmi, které se v lekcích vyskytnou. Množství času, které učitel doporučuje věnovat kytaře, je 20 minut denně, což se doba, kterou snad každý může denně obětovat. Takto si můžete během pár týdnů osvojit dovednost, o které jste již dlouho přemýšleli.