Určitě jste už slyšeli o oblíbeném seriálu, ve kterém hrají animované mašinky. Jde o seriál o Mašince Tomášovi a jeho kamarádech, kteří spolu zažívají různá dobrodružství. Seriál se vysílá už řadu let a má své věrné fanoušky po celém světě. Vznikly i nové díly, ve kterých se Tomáš a ostatní mašinky vydávají z ostrova Sodor do různých končin světa a tam poznávají nové kamarády. Nové díly jsou více propracované a více genderově vyvážené.

vláčky pro děti

Díky velké oblibě i u nás vzniklo spousty různých předmětů s mašinkou Tomášem a jeho kamarády. Svým dětem tak můžete pořídit jejich oblíbené hrdiny přímo k nim domů. A to v podobě dřevěné mašinky Tomáše https://www.masinka-tomas.cz/c/wooden-railway-masinka-tomas, ale i dalších mašinek ze seriálu. K nim lze dokoupit koleje a různé doplňky k dráze. To ovšem není všechno, můžete zakoupit Mašinku Tomáše i na povlečení, polštáři a dece. Do školy si děti mohou vzít batoh s Mašinkou Tomášem a psát propiskou se svým kamarádem. Pro děti bude skvělé i oblečení s potiskem jejich hrdinů.

mašinka Tomáš

Na hraní se nejvíce hodí dřevěné mašinky a koleje. Děti si díky tomu mohou hrát se svými hrdiny přímo u sebe doma. Mohou si tak odehrávat příběhy, které viděly v seriálu, ale i vymýšlet zcela nové příběhy a tím si rozvíjet kreativitu a fantazii. I při stavbě kolejí musí zapojit logické myšlení, aby dokázali koleje spojit tak, jak potřebují a mašinka mohla jezdit a nevykolejit. Děti si tak užijí zábavu, ale zároveň se budou rozvíjet. Mašinky a stavění kolejí baví děti od dvou let, ale i dospělé. Děti tak ke hře mohou přizvat i tatínka či maminku a užít si můžete společnou zábavu. Uvidíte, že propojit koleje podle fantazie dětí dá zabrat. Další vzdělávací aktivitou mohou být i knihy s různými úkoly, které děti procházejí společně s kamarády ze seriálu. Mnoho dětí má rádo vlaky obecně a tak všechny tyto hračky můžete pořídit i dětem, které seriál neznají.