Po psím mazlíčkovi touží mnozí. Pokud jste se rozhodli pro to, že si pořídíte štěně, tak zajisté přemýšlíte nad tím, na koho byste se měli obrátit. Vždy je dobré na začátku si pořádně promyslet to, jaké plemeno si zvolíte, není dobré si hned ze začátku vybírat takové plemeno, které potřebuje skutečně pečlivý výcvik, mohlo by se Vám to vymstít.

Když už budete mít vybranou takovou rasu, která pro Vás bude ideální, tak zajisté přemýšlíte nad tím, zda si vzít pejska z útulku, nebo jej koupit u někoho, kdo má štěňata jen tak pro radost, nebo se dokonce rozhodnout pro chovatelskou stanici, kde získáte psa s průkazem původu.
hnědý labrador.jpg
Výhody chovatelských stanic

Pokud se rozhodnete pro chovatelskou stanici, zajisté byste měli čekat to, že Vás pejsek bude stát víc peněz, než když si ho někde koupíte jen tak či si jej vezmete z útulku. Na druhou stranu Vám toho chovatelské stanice mohou hodně nabídnout.

Co tedy nabízíchovatelské stanice? Získáte psa, u kterého máte zaručený původ, takže budete mít jistotu, že je skutečně čistokrevný a nemá ve svém rodokmenu žádnou příměs. To je přec jenom něco, na čem mnohým nesejde, protože chtějí pejska jenom pro radost. Ovšem velkou výhodou toho, když si pořídíte psa s rodokmenem, je to, že jsou eliminovány veškeré možné geneticky přenosné choroby, protože pes, který by něco takového mohl přenášet, jen tak nebude zařazen do chovu.
ležící štěně.jpg
I v chovatelských stanicích jsou rozdíly

Mnozí mají na chovatelské stanice názor, že jsou to jenom množírny psů, na kterých se lidé snaží jenom vydělat. To ovšem není pravda. Samozřejmě existují takové chovatelské stanice, které nemají valnou úroveň, zaručeně ale většinou narazíte na takové, které jsou skutečně solidní a o své psy se skutečně výborně starají. Nikdy není od věci si projít více stanic a vybrat si takovou, která Vám bude nejsympatičtější. Potom můžete mít jistotu, že jste si vybrali skutečně správně.