Objevili jste doma mravence a chcete se jich co nejdříve zbavit? Lehký úkol před sebou zrovna nemáte, ale i tak se jich zbavit můžete, co pomáhá?

Co dělat, když se vám domů nastěhují mravenci? Zkuste tyto triky, které zabírají!

Mravenci jsou maličcí, ale přesto dokážou napáchat nemalé škody. Je jich totiž hodně a rozlezou se úplně všude. Obvykle s nimi bojujeme nejen v domácnosti ale i na zahradě. V domácnosti se jim pak nejvíce líbí v naší spižírně a na zahradě v záhoncích, kde mohou ničit i úrodu. Existuje několik druhů mravenců, jsou tak malí, že se dostanou všude a odejít se jim rozhodně nechce. Jak proti nim úspěšné bojovat?

pexels-photo-2454796

Začínáme bez chemie

V mnoha případech se mravencům líbí v naší kuchyni, kde mají dostatek dobrot, ze kterých mají radost a rozhodně se jim nechce pryč. Obecně se mravenci drží tam, kde mají potravu a kde je vlhko, takže své zázemí mohou mít i například v koupelně nebo za kuchyňskou linkou. V kuchyni pak obvykle nechceme používat chemické prostředky, což je logické, většina chemických prostředků zamoří celou místnost a to se nám v kuchyni vážně nehodí. Na řadu tak přicházejí prostředky přírodní.

Skvěle na mravence funguje ocet. Tím je možné vytírat podlahu, místa, odkud mravenci vylézají je možné octem vystříkat. Připravit si můžete koncentrát složený ze stejného poměru octa a vody nebo použít jen ocet samotný. Dobře ale funguje i směs jedlé sody s troškou cukru, nikdy sodu nepoužívejte zvlášť, mravenci nejsou hloupí a neskočili by vám na to. Soda smíchaná s cukrem je ale dokonale zmate, když ji pak pozřou, zahubí je to. Dobře ale funguje i levandule, máta nebo hřebíček, mravenci mají totiž dobře vyvinutý čich a tyto silné vůně jim vadí.

pexels-photo-4112213

Co udělat s celou kolonií?

Tyto tipy sice fungují, obvykle ale pomáhají jen na vyhubení a zahnání několika mravenců. Pokud se vám ale domů nastěhovala celá kolonie, máte větší problém. Deratizace mravenců se v tomto případě může značně zkomplikovat. Pokud víte, že doma máte celé mravenčí hnízdo, neváhejte a zavolejte na pomoc odborníka na deratizace nebo sáhněte po chemických prostředcích, ty jsou k dostání i na bázi gelu, takže vám nezamoří úplně celou místnost ale zafungují jen lokálně. Hnízdo mravenců ale nepodceňujte, když jej nezničíte, už se jich jen těžko budete zbavovat za pomoci běžných metod.

Ať už na mravence narazíte doma nebo na zahradě, zkuste s nimi začít bojovat včas. Čím déle je necháte, tím to budete mít těžší.