I přesto, že máme rádi teplo, každý rok přijde období, když teploty stoupají nad 30°C a to už je naše poměry opravdu dost. Je hrstka lidí, kteří si tato vedra užívají a tráví je na sluníčku, většina z nás se jim ale snaží vyhnout. Není také divu, vysoké teploty ztěžují život a mohou být i nebezpečné. Někdo to řeší pobytem doma se zapnutým větrákem, někdo zase návštěvou koupališť nebo přehrad. Takový nápad má ale každý druhý, a pokud se tam vydáte až odpoledne, stěží najdete příjemné místečko v chládku.
Ještě máte ale jednu možnost, a to udělat si výlet. Říkáte si, že nejste blázni, abyste v tomhle horku jezdili bůhví kam. Nezapomínejte ale, že v ČR je spousta opravdu studených míst.
jeskyně na Ibize
Jeskyně
Asi první chladné místo, které vás napadne, jsou právě jeskyně, které také naleznete po celé České republice. Navštivte třeba Punkevní jeskyně, kde se můžete povozit na lodičce. Za zmínku stojí také Koněpruské, nebo Bozkovské jeskyně.
Kromě klasických jeskyní můžete navštívit také nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyni na světě – Hranickou propast.
Podzemní chodby
Téměř celá republika je protkaná systémy podzemních chodem, kde je příjemný chládek. Navštívit můžete například Znojemské podzemí, které je tím nejrozsáhlejším. V chládku tak můžete trávit klidně celý den. Druhými největšími chodbami v podzemí jsou pak Jihlavské katakomby, jejichž délka je přibližně 25 km.
Kostnice
Pokud vám nevadí trochu „mrazivější“ výlet, vydejte se do kostnice například do Brna anebo do Kutné hory. Kvůli udržení kostí v dobrém stavu, mívají příjemnou teplotu.
tunel v šachtě
Dělostřelecké tvrze
Určitě znáte jednu z mála dokončených tvrzí proti nacistům – tvrz Hanička. Dalšími známými jsou Hůrka u města Králíky nebo Bouda.  Schováte se zde před vedrem a ještě se dozvíte něco historii.
Doly
Důlní šachty určitě stojí za to vidět. Kromě toho, že vás uchrání před tropickými teplotami, můžete si zde prohlédnout pracovní prostředí horníků a většina z nich také nabízí svá muzea. V Příbrami se dokonce můžete svézt důlním vláčkem.